Canon objektifli Toshiba P10 HD Kamera

Bu aralar oldukça uzak mesafeden infrared fotoğraf ve video çekmem gereken bir proje üstünde uğraşıyorum, bu yüzden geçtiğimiz günlerde bir Nikon S220 fotoğraf makinası parçalamıştım ancak makinanın objektif sistemindeki pozisyon sensörleri ve perde sebebi ile bu tip bir fotoğraf makinasının objektifini modifiye etmek imkansız. Bu yüzden karar değiştirerek, Toshiba P10 HD video kamerayı modifiye etmeye karar verdim. Bu makina 5 megapixel bir sensör içeriyor ancak aslen video kamera olduğu için perde gibi parçalar içermiyor, üstelik bu en ucuz HD kamera serisinde sabit objektif bulunduğu için kameranın objektif ve filtrelerini sökmek son derece kolay online poker sites ve motorlu olmadığı için objektifi söktüğünüzde kamera hata mesajı da vermiyor.

5 dakikalık bir çalışma sonunda Canon bayonetli bir Sigma 70-300mm lensi, lensi koruyan plastik kapağına açtığım bir delik vasıtası ile kameraya monte ettim, böylece kameraya her türlü Canon bayonetli lens kolayca takılabiliyor. Görüntüsü ise son derece komik oldu 🙂

Bu tip bir objektif ile küçücük görüntü işlemcisi olan bir kamera birleştiğinde son derece büyük bir büyütme oranı elde ediliyor.

Üstteki fotoğrafta 15 metre ötedeki bir motosikletin amortisör yuvası tüm ekranı doldurmuş olarak görünüyor 😉

Görüntüdeki renksizliğin sebebi infrared filtre kullanıyor olmam.

Bu günlük bukadar.

2 thoughts on “Canon objektifli Toshiba P10 HD Kamera

  1. Eğer ağırlık ve boyut problem değilse Yivli tüfekler için yapılmış atış dürbünlerini de deneyebilirsiniz , sabit ve servo kontrollu sistemlerde uzak mesafeler için gayet iyi sonuçlar sağlar , saygılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *